O nás

Za projektem Nová RiviÉra stojí sousedé ze sídliště Riviéra.

Markéta Ubíková
Na Riviéru jsem se se svým mužem přestěhovala před deseti lety. Máme dvě děti – syna (7 let) a dceru (3 roky). Bydlí se nám tu moc dobře, rádi chodíme s dětmi ven za dům nebo na hřiště. Co nás ale mrzí, že neznáme více své sousedy a že nemáme moc příležitostí, kde a kdy se potkat. Proto jsem vymyslela projekt Nová RiviÉra. Ráda bych, aby projekt přinesl nejen příležitost se setkat (sousedská setkávání), ale také abychom se společně zamysleli nad prostorem mezi domy. Pojďme vymyslet místo, kde by společně mohli trávit čas nejen děti, ale i dospělí.

Živím se jako digitální koučka a lektorka. Ráda se angažuji jako aktivní občan. Byla jsem dlouhou dobu ředitelka neziskové organizace Čisté nebe (aktuálně jsem v dozorčí radě společnosti) a jsem zastupitelka města Frýdek-Místek. Jsem taky bloggerka. Píšu blog o životě bez auta Car-free rodina.

Gabriela Husániková
Pocházím z vesnice, kde jsme se sousedy rádi trávili společně čas. Na Riviéře bydlím s rodinou přes deset let a rádi bychom sousedy potkávali i na jiných místech než je schodiště, výtah a parkoviště. Proto doufám, že projekt Nová Riviéra nám dá příležitost navázat bližší kontakt.

Svaťka Šnajdrová
Do projektu mě pozvala Markéta a já jsem pozvání přijala. Zajímá mě a jsem zvědavá, zda jde ovlivnit, co bude na plochách za našim bytem. Líbí se mi zeleň a klidná zóna a chci, abychom udrželi a obnovili zeleň a nová řešení podpořila klidový charakter této části

kontakt: info@novariviera.cz

Spolupracovníci a partneři projektu:

Tomáš Čech ze studia
Polychrome

Digitální studio
Napadlo

Církev Bratrská
Frýdek-Místek

Projekt Nová RiviÉra byl podpořen Nadací Via v programu Živá komunita.